Vše co vás zajímá

 • Kde najdu tabulku velikostí?

 U nás tabulku velkostí nenaleznete. Všechno oblečení vyrábíme na míru. Pro výrobu potřebujeme vždy Vaši výšku postavy a pak míry podle druhu oblečení. Výrobou na míru se vyhnete špatně zvolené velikosti, kdy vybíráte pouze na základě tabulky, či na základě změřeného oblečení.

Míry pro kalhoty: obvod pasu, boků a lýtka. V případě dlouhých či krátkých nohou, prosím uvést tento stav do poznámky.

Míry pro topy: obvod hrudníku, pasu, obvod v oblasti břicha a taky obvod paže. V případě dlouhých a krátkých rukou uvést i tento stav do poznámky.

Míry pro sukně: obvod pasu a boků.

 A jak se správně změřit naleznete v Blogu.

  

 • Jak dlouho čekám na objednávku?

 Výroba oblečení u nás trvá 1-30 dní. Záleží na počtu objednávek před Vámi. Snažíme se být v průměru na polovině času, ale jsou chvíle, kdy není v našich silách to pokrátit (například příprava nové kolekce, nebo přípravy na Dyzajn market https://www.dyzajnmarket.com/).

Pokud máte nějaký termín, do kterého oblečení potřebujete (svatba, dovolená, rande ...), napište nám to. Pokud to bude v našich silách, rády vyhovíme.  

 

 • Je možné si oblečení někde vyzkoušet?

 Ano. Můžete si ho vyzkoušet u nás v Děčíně v atelieru, v Příbramská 1911/32. A to vždy v úterý 9-17h.

Ostatní dny, včetně víkendů, se k nám můžete objednat na tel. 734219349. Ráda Vám budu k dispozici.

Případně si můžete věci prohlédnout a vyzkoušet v Praze v Cvrku na Letné (https://www.cvrk.cz/obchody/cvrk-letna). Tam máme k vidění pár kousků k vyzkoušení či ke koupi. Určitě je dobré si tam zajít pro představu jak naše oblečení vypadá naživo.

Také jezdíme na Dyzajn market, kde je možnost zhlédnutí, vyzkoušení či koupi našeho oblečení.

  

 • Je možné mít osobní prohlídku v atelieru?

 Ano, možné to je. Na tel. 734219439 si můžete objednat svůj osobní servis. V daném termínu se věnuji výhradně Vám. Můžeme spolu probrat Vaši představu o tom, co a jak Vám sluší, co ráda nosíte, co by Vám mohlo sedět. Vyzkoušíte si cokoliv, co Vám v atelieru padne do oka. Probereme možnosti vhodného střihu a v případě Vaší touhy po novém kousku do šatníku se domluvíme na výrobě.

 

 • Jezdíte na nějaké prodejní akce?

 Ano, jezdíme na Dyzajn market do Prahy. Pravidelně na něj vozíme novinky, které tvoříme pouze pro tuhle příležitost. Vždy tam naleznete něco, co nevidíte na e-shopu. Vozíme s sebou velkou škálu velikostí a vše si taky můžete vyzkoušet na místě v kabince. V případě chybějící, nebo nesedící velikosti, není problém zboží vyrobit na míru. Na místě si Vás doměřím a o nic víc se již nemusíte starat.

  

 • Lze oblečení na míru vrátit?

Ano, i když to zákon nedovoluje, my tuhle službu pro Vás máme. Obvykle to ale neděláte, neb Vám kousek sedne tak dobře, že se ho nechcete zbavit. Bereme ale v úvahu, že Vám daný střih, nebo materiál nemusí sedět tak, abyste se cítila krásně a komfortně. A co děláme s oblečením vyrobeném na míru, když se náhodou vrátí? Naše zkušenost je taková, že se pokaždé najdou nohy, kterým kousek na míru sedne perfektně a moc rády ho budou venčit. A navíc je na daný kousek sleva 10%. Takže, „Nekup to“ 

Vrácení zboží je možné do 14 dní od doručení zásilky. Oblečení vracíte na adresu atelieru nepoškozené, neprané, se všemi cedulkami.

Adresa: Autorský atelier Fraise, Příbramská 1911/32, 40502 Děčín.

Zboží nesmí být zaslané na dobírku.

  

 • Je možný osobní odběr?

 Ano. Osobní odběr je možné u nás v Atelieru v ulici Příbramská 1911/32 v Děčíně, nebo na Dyzajn marketu.

  

 • Kdy mohu očekávat novinky?

 Ucelené kolekce máme 2x do roka a občas je proložíme nějakou limitkou. Případně novinky, které nejsou na webu vozíme i na Dyzajn market.

  

 • Líbí se mi starší model, který není v nabídce?

 Obvykle starší kousky již nelze vyrobit. Je to proto, že již nemáme materiál na jeho výrobu. Lze se ale domluvit na výrobě, protože střihy máme pořád, pokud by to bylo z jiného materiálu. 

 

 • Platba a doprava.

 Zboží zasíláme pouze kurýrem DPD a zásilku lze hradit převodem, nebo dobírkou. Případně osobně v atelieru.

 

 • Kde se oblečení vyrábí?

 Všechno oblečení vyrábíme u nás v Děčíně. Materiály na oblečení jsou vyrobeny v zahraničí (Itálie, Holandsko, Německo, Tunis…) Tyly a některé úplety jsou vyrobeny v České republice. Vše splňuje nejpřísnější normy ISO, Öekotex, případně Bio. Tuhle informaci, zda jde o bio naleznete v popisu zboží. Nitě jsou vyrobené v ČR.

Materiály jsou kvalitní a vydrží Vám opravdu několik sezón. 

 

 • Zhubnula jsem a úpletový pás je mi volný.

 Nemusíte smutnit. Rády Vám ho vyměníme za nový. Úpletový pás není věčný a časem je možné že povolí. Nemusíte však oblečení kvůli tomu vyhazovat. Za malý poplatek Vám ho vyměníme za nový a Vy tak můžete venčit oblíbený kousek i nadále.

 

 • Líbí se mi model, ráda bych ho v jiné barvě.

 U některých modelů lze vyrobit i jiné barevné provedení. Není v našich silách nafotit všechny barevné kombinace, a tak se nebojte zeptat na tuhle možnost.

 

 • Jakou péči vyžaduje Vaše oblečení?

 Aby Vám oblečení dlouho dobře sloužilo, je třeba mu věnovat správnou péči. Na oblečení naleznete štítek s doporučenou údržbou. Přesto, že kupujeme látky, které zvládne sušičku, ze zkušenosti vím, že trochu ničí oblečení. Proto je to na Vašem zvážení, zda jí použijete, či nikoliv.

Žehlit na střední stupeň, pokud se nejedná o pevnou riflovinu.

A nežehlící holky potěším, dost materiálů není opravdu potřeba žehlit 

  

 • Nebojte se nás na cokoliv zeptat. Volejte i piště. Jsem tady pro Vás. 

  Vaše Fraise

 

DSC_4882-2